czwartek, 31 sierpnia 2017

Dlaczego studenci wybierają Wrocław?

W ostatnim roku akademickim studia we Wrocławiu rozpoczęło ponad 11 tys. studentów i tylko co czwarty z nich jest mieszkańcem Miasta Stu Mostów. Co sprawia, że przyszli słuchacze wrocławskich uczelni tak chętnie wybierają to miasto na studia?Co roku na studia do Wrocławia przyjeżdżają słuchacze nie tylko z całego województwa dolnośląskiego, ale także ze śląskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, opolskiego, lubuskiego, mazowieckiego i podkarpackiego. Najwięcej przyjezdnych studentów pochodzi z Częstochowy, Legnicy i Opola. Większość z nich zostaje po zakończonej edukacji we Wrocławiu i tam rozwija swoją karierę.

To nie tylko prestiżowe uczelnie, jak Politechnika Wrocławska czy Uniwersytet Wrocławski, są powodem, dla którego polscy studenci tak licznie zjeżdżają do Miasta Stu Mostów. Stolica województwa dolnośląskiego jest także pięknym miejscem, które wiele oferuje swoim mieszkańcom i zwiedzającym. Liczący sobie już ponad 1000 lat ośrodek miejski o bogatej przeszłości zachwyca nie tylko piękną architekturą, lecz także niezwykłym klimatem tworzonym przez kreatywnych gospodarzy.

Co przyciąga studentów do Wrocławia?

Wrocław jest miastem tętniącym życiem nie tylko za dnia, lecz także w nocy. Liczne kluby, teatry, dyskoteki i puby, w których można spędzić miło czas w gronie znajomych, z ukochaną osobą lub samemu, przyciągają rzesze młodych ludzi szukających dobrej rozrywki. Różnorodność dostępnych miejsc przeznaczonych dla relaksu sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Stolica województwa dolnośląskiego słynie też z organizacji wielu festiwali muzycznych m.in. Międzynarodowego Festiwalu Audiowizualnego Synthesia Fesitval czy awangardowej Energii Dźwięku z inicjatywy stowarzyszenia Industrial Art. Odbywa się tu także Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, który przyciąga tłumy fanów szeroko pojętej kultury.

Innym czynnikiem, dla którego Wrocław widnieje na liście każdego przyszłego studenta, jest niskie bezrobocie – zaledwie 2,8%. Młodzi ludzie wiedzą, że niemalże bez problemu po studiach znajdą tam pracę, a deficyt pracowników wymusza na pracodawcach konieczność zaoferowania kandydatom dodatkowych korzyści wynikających z podjęcia pracy. Standardem jest już prywatna opieka medyczna i karty MultiSport. Także zagraniczni inwestorzy chętnie otwierają swoje siedziby we Wrocławiu dając możliwość studentom rozpoczęcia kariery w międzynarodowej firmie.

Zespoły z kół naukowych wrocławskich uczelni zdobywają liczne nagrody w konkursach na całym świecie. Przykładowo, członkowie Studenckiego Koła Naukowego Jedi brali udział w konkursach w Australii czy w Chinach, a zespół tańca Jedliniok z Uniwersytetu Przyrodniczego zwiedził prawie całą Azję. Także informatycy z Uniwersytetu Wrocławskiego corocznie przywożą liczne nagrody z zawodów programistów. Wrocławskie uczelnie dają studentom możliwość rozwijania swoich pasji w ponad stu różnych kołach naukowych i hobbystycznych, dzięki którym nabędą nowe umiejętności i poznają ciekawych ludzi.


Miasto Stu Mostów jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem miejskim, w którym kwitnie zarówno kultura, jak i rynek pracy. Niesamowity klimat połączony z innowacyjnością sprawia, że nie można obok Wrocławia przejść obojętnie. Nic więc dziwnego, że tak wielu studentów wybiera wrocławskie uczelnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz